Diğer Hizmetlerimiz

Diğer Hizmetlerimiz

#SAĞLIK TURİZMİ#

Neden İstanbul’u tercih etmeliyim?

 

Tercih etmeniz için pek çok sebebiniz var. Avrupa ve Asya kıtalarının buluşma noktası olan İstanbul’a ulaşmanız çok kolay. Lokasyon avantajı nedeniyle uçak ile yapılacak seyahati 2,5 saat ile sınırladığınızda İstanbul’a 51 ülkeden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin ekonomi başkenti olan İstanbul, sağlık turizmi alanında da lider şehirdir. Uzman hekimleri ve teknoloji kullanan hastaneleri ile diş ve tıp uzmanlığı içine giren tüm alanlarda yurtdışından gelen hastalarına hizmet verir.

Kalabalık bir şehir olması sağlık kuruluşları için vaka çeşitliliğini artırması, hekimlerin bilgi ve tecrübelerinin yüksek olmasını sağlamaktadır. Tecrübelerini teknolojilk alt yapı ile birleştiren hekimler, özellikle diş tedavisi için gittikleri Macar, Polonyalı, Çek, Romen ve Bulgar hekimlerle kıyaslandıklarında yıldızlaşırlar.

Satın aldığınız kaliteli tedavinin bütçesinin kendi ülkenizde alacağınız tedaviden çok daha ucuz olması ise tercih nedenlerinden en önemli olanlarındandır.

Tedavi amaçlı geldiğiniz İstanbul sahip olduğu kültürel mirası ile misafirlerinin arta kalan zamanları için sahip olduğu derin kültürü sunar. Topkapı Sarayı, Ayasofya, Kapalı Çarşı,  Yerebatan Sarnıcı ve birçok tarihi yapısıyla tarihte yolculuğa çıkarır.

Farklı semtlerindeki klüpleri ile renkli gece hayatının kapılarını ardına kadar açan İstanbul, refaketçileriniz için dikkate alınması gereken bir seçenek olsa da tedavi süreciniz devam ederken geceyi dışarıda geçirmek isteminiz durumunda lüks mekanları ile sizleri de hatırlar.

En az bir yabancı dil konuşabilen kişi sayısı fazla olan İstanbulda iletişim probleminiz olmadan gönlünüzde gezip dolaşacağınız, alış veriş yapabileceğiniz lüks mağazaları ile İstanbul sizi bekliyor.

Neden Dentakademi’yi tercih etmeliyim?

İstanbul’un Anadolu Yakasında Maltepe İlçesi’nde bulunan Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’na yakın bir konumda olması, İstanbul’a yabancı olan hastalarımıza havaalanı transferleri ve konaklama imkanı sunmaktadır.

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 2013 yılından bu yana diş tedavilerini yaptırmak üzere çeşitli ülkelerden gelen hastalarına evlerini aratmayacak konforu ve kendi ülkelerine göre çok daha  ekonomik tedavi hizmetleri sunar.

Ekonomik ve kaliteli tedavi imkanı

Dentakademi’ye  röntgeninizi göndermeniz ya da kliniğimize gelmeniz sonrası yapılacak ön muayeneniz sonrası sizin için bir tedavi planlaması hazırlanır. Kliğinimizde size sunulan tedavi planlamasının içeriği ne olursa olsun, tedavinizi çok daha yüksek kalitede ve çok daha ekonomik koşullarda  Dentakademi‘de gerçekleşeceğinden emin olabilirsiniz.

Bizler sizin için her şeyi düşündük…

Sizler için her şeyin en iyisini istiyoruz. Havaalanı transferleri ve anlaşmalı otellerimizde konaklama

imkanları sağlayarak sizler için sorunları ortadan kaldırıyoruz.

 

İstanbul‘a tedavi amaçlı gelmiş olsanız bile aynı zamanda İstanbul size

kültürün ve eğlencenin kapılarını sonuna kadar açar. İstanbul diş tedaviniz

ile birlikte size tatili de beraberinde sunar.

 

Tedavinizin olmadığı günlerde sizler için alternatif günlük İstanbul turlarına çıkarıp gönlünüzce gezmenizi, dinlenmenizi  ve eğlenmenizi istiyoruz.

Sanatın diş hekimliği ile buluştuğu nokta olan Dentakademi‘ye gelip

tedavinizi başlatmak için yapmanız gereken tek şey iletişim adreslerimiz üzerinden bize ulaşmak

Sizleri bekliyoruz...

Multidisipliner Tedavi Süreci…

Türkiye’nin İlk ve En Kapsamlı A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olma özelliği taşıyan, ISO 9001:2008 kalite belgesi sahibi olan Dentakademi; alanlarında bilgi ve tecrübesi yüksek uzman hekim kadrosu ile multidisipliner tedavi yöntemini uygular. Oral diagnos aşamasında detaylı ön muayenesi yapılan hastanın sorunları tespit edilir. Tespit edilen sorunlara göre hasta bir sıra doğrultusunda sorunun uzman doktoruna tedavi olur.

İmplantta Yüksek Başarı…

Dentakademi, teknoloji ürünü panaromik, sefalometrik ve 3D volümetrik tomografi ile implant uygulamasında %100’e yakın başarısı bulunmaktadır. CE belgeli ITI  Straumann SL Active, AB ve NOBEL marka implantlar ile hastalarına ömür boyu kullanım garantisi verir.

Implant uygulamasında All on Four ve Guide Tekniği…

Diş eksikliklerinde implant, diğer alternatif yöntemlere göre daha konforlu, estetik ve fonksiyonel bir tedavi yöntemidir. Hastanemizdeki 3 boyutlu  tomografi desteği ve ileri teknoloji ekipman, implant yapılması mümkün olmayan hastalara  da implant yapılmasını mümkün kılmaktadır.

İmplant uygulama tekniklerinden biri olan All On Four implant tekniği, hiç dişi olmayan ve çene arka kemiklerinde erime görülen hastalarda tomografi desteği ve dijital teknolojik programlar yardımıyla uygun  açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir prosedürdür.

Böylelikle implantların iyileşmesi için geçen sürede sabit geçici protezlerin sayesinde hem sosyal hayatınız etkilenmemiş olur hem de yeme içme fonksiyonlarınız devam eder. Aynı gün sabit geçici protezler yapabilme imkanı kliniğimizi bu konuda ayrıcalıklı kılmaktadır.

Kullanılan diğer bir teknik de Guide Tekniği’dir. Hastanın çene yapısının 3 boyutlu bilgisayarlı tomografi yardımıyla görüntülenmesinin ardından hastaya uygun bir model (Guide) geliştirilir. Bu rehber, hastaya uygulanacak implant noktalarının yerini tespit eder.

Guide tekniğinde model kullanılması, işlemin kesisiz ve dikişsiz olması yönünden avantajdır. Diş etinde kesi ve dikiş olmaması kanamanın az ve iyileşme sürecinin çok hızlı olmasını sağlar. Şişlik durumu hemen hemen hiç görülmez. Operasyon sırasında ve sonrasında ağrı oluşmaz.

Sedasyon ile Korkmadan, Acısız Tedavi…

Sedasyon, diş tedavileri esnasında ortaya çıkabilecek olan ağrı, endişe,korku ve mide bulantısını ortadan kaldırmak amacıyla merkezimizin ameliyathanesinde genel anestezi uzman ve teknisyenlerinin yapmış olduğu derin uyku olarak da adlandırılan işlemin adıdır.

 

Uyku durumda olan hasta, sedatif ilaçların etkisiyle, yapılan işlemin içeriğini, ağrıyı, hoşlanmadığı sesleri, tedavi sonrasında hatırlamaz. Bu durum, hastanın daha sonraki seanslarda diş tedavisine gelişini de kolaylaştırır. Dental fobiyi yok eder, ağrı algısını ortadan kaldırır.

 

Genel anestezi ile karıştırılmaması gereken sedasyon sadece sedatif gaz koklatılması ile yapıldığından genel anestezi risklerini taşımaz. İşlem sonrası hastanın kendine gelmesi çok çabuk olmaktadır.

 

Böylelikle, bedensel kontrolü olmayan özel hastalarımız ile dental fobi yaşayan, öğürme refleksi kuvvetli olan her yaştaki hastalarımıza sedasyon uygulaması ile konforlu bir tedavi süreci sunuyoruz.

 

Ortodonti tedavisinde estetik uygulamalar…

Çene üzerinde diş eğriliğini düzeltmek için kullanılan diş telleri birçok hasta için estetik kaygı oluşturur. Günlük yaşamda özellikle hizmet sektörü (banka, halkla ilişkiler ve medya ) çalışanlarının kabusu olur.

Estetik kaygı nedeniyle tedavilerini yarıda bırakan hastaların şikayetlerinden yola çıkarak şeffaf tel ve plaklarla çözüm sunuyoruz.  

Tam Steril Ameliyathane ve Klinikler…

A tipi diş hastanemizin içerisinde tam donanımlı 1 ameliyathane, 1 genel anestezi ünitesi, 1 sedasyon ünitesi, 2’si çene cerrahi kliniği olmak üzere toplam 14 kliniği bulunmaktadır.

Kliniklerimiz streil ortamdır. Ameliyathane koşulları Hepa filtre sistemi ile desteklenmektedir. Hepa filtre özelliği gereği, ortama herhangi bir partikül vermeksizin havayı filtre eder. Böylelikle açık yaranın enfenkte olmasını ve cerrahi işlem sonrası komplikasyon oluşumunu engeller. 

Çocuk Hastalar İçin Özel Kat…

Dental Fobinin temelinde yaşanmış kötü tecrübeler yattığı bilinmektedir. Bu nedenle hastanemizde çocuk diş hekimliği için özel bir kat oluşturduk. İçinde oyun alanın olduğu, duvarların özel olarak kaplandığı, klinik kapılarında çizgi kahramanların olduğu bir konsept oluşturduk.

Alanlarında uzmanlaşmış Pedodontislerimiz tarafından muayene edilen küçük hastalarımızı elimizden geldiğince ev ortamlarında hissetmeleri için çaba göstermekteyiz.

Engelli hastaların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış özel fiziki koşullar…

1500 m2’lik kullanım alanına sahip hastanemizin fiziki koşulları yaşlı ve engelli hastalarımız düşünülerek planmıştır. Tekerlikli arabalar için tırmanma rampaları, katlarda asansörleri ve engelli hastalarımız için ayrı dizayn edilmiş tuvaletleri ile temel ihtiyaçlarını zorlanmadan gidermeleri, maksimumda rahat etmeleri hedeflenmiştir.

Kapıları sizler için ardına kadar açık olan Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemize yapacağınız ziyaret sırasında saydıklarımızdan çok daha fazlasını yaşayacağınıza eminiz. Kullandığımız CE sertifikalı, bio uyumlu materyallerimizle ve alanlarında uzman olan hekimlerimizin hünerli ellerinde güvendesiniz.

Hastanenizdeki tedavi alanları nelerdir?

Tam donanımlı A tipi sertifikalı diş hastanemizde diş hekimliğinin tüm dallarında hizmet verilmekte ve hastalarımız tedavi edilmektedir:

İmplantoloji:

Tek diş, çoklu diş ile total diş eksikliklerine karşı estetik ve fonksiyonel tedavi yöntemini uygulayan diş hekimliği alanıdır.

Çene Cerrahisi:

Çene kemiği sorunları ve operasyonları, gömülü dişler, kist ve abse operasyonları, implant uygulamaları gibi ağız içi işlemleri gerçekleştiren diş hekimliği alanıdır.

Endodonti:

Dişte meydana gelen hasarlar ve büyük çürükler nedeniyle diş içinde enfekte olmuş damar ve sinirlerin temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve dolgu ile dişin kapatılması işlemlerini gerçekleştiren alandır.

Ortodonti:

Çene ve yüz bölgesindeki sorunları gidermek, dişlerin çeneler üzerinde düzgün sıralanmaları için gerekli tedavi ve çalışmaları gerçekleştiren diş hekimliği alanıdır.

 

 

Pedodonti:

16 yaşa kadar çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgili tedavileri yürüten diş hekimliği branşıdır.

Periodontoloji:

Dişi çevreleyen yumuşak ve sert doku problemlerini inceleyen ve tedavi eden diş hekimliği branşıdır

Protetik Diş Tedavisi:

Ağızdaki eksik diş sayısına ve yerlerine göre; bu eksiklikleri gidererek, ağız bütünlüğünü kazandıran, yalnızca estetik değil aynı zamanda çiğneme fonksiyonları, konuşurken sesleri düzgün çıkartabilmeyi hedefleyen diş hekimliğinin önemli ve büyük dallarından biridir.

Restoratif Diş Tedavisi:

Dişte, bakteri kaynaklı ya da bakteri olmaksızın gelişen tüm rahatsızlıkların, mevcut estetik şikayetlerin teşhis, tedavi ve takibini gerçekleştiren diş hekimliği uzmanlık alanıdır.

Diş Beyazlatma

Çeşitli nedenlere bağlı olarak dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir.

Sedasyon ve Genel Anestezi:

Sedasyon, hastanın diş tedavisi sırasında endişe ve korku yaşamasına neden olan etkenleri ortadan kaldırmak, beden kontrolünü gerçekleştiremeyen engelli hastaların tedavilerinde, öğürme refleksi kuvvetli olan her yaş grubundaki hastaların uyutularak konforlu bir tedavi süreci geçirmelerini sağlayan işlemdir. Genel anestezi değildir.

Yurtdışından gelmek isteyen hastalar için tedavi süreci nasıl ilerliyor?

Hastanemize gelip tedavinizi yaptırmak istiyorsanız bize web sayfamız, telefon santralimiz ve Whatsapp hesaplarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp üzerinden +90 505 004 05 10 ya da +90 542 374 42 99 numaralı hatlarımızı kullanarak yakın zamanda çekilen röntgen filminizi bize gönderebilirsiniz. Röntgen filmi üzerinden uzman hekimlerimiz tedavi planlamanızı oluşturur. Sizin için hazırladığımız tedavi planını kabul etmeniz durumunda size uygun olan tarihlere randevularınızı oluşturabilir, tedavinizi başlata biliriz.

 

Bir diğer yol ise web sayfamız üzerinden online başvuru formunu doldurarak tedavi isteğinizi bildirebilirsiniz (http://dentakademi.com.tr/online-randevu

 

Bir başka yol ise web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinde belirtilen e-mail ve telefon numaraları üzerinden bizlere ulaşabilir, tedavi talebinizi bildirebilirsiniz. (http://dentakademi.com.tr/iletisim)

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

Göndermiş olduğunuz rontgen filmi üzerinden uzman hekimlerimizce yapılan konsültasyon sonrası tedavi planlamanız oluşturulur. Tedavi planlamanıza ait bütçe tarafınıza sunulur. Onayınız sonrası geliş tarihinize göre ilgili hekimlerde randevularınız oluşturulur.

 

HOTEL KONAKLAMA

HOTEL KONAKLAMA

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hastaları, hastanemizin yakınında bulunan anlaşmalı otellerimizde indirimli fiyatlardan yararlanabilirler.
HAVAALANI TRANSFERİ

HAVAALANI TRANSFERİ

Tedavisini hastanemizde yaptıracak hastalarımız kendi araçlarımızla havaalanından alınırlar. İstekleri doğrultusunda otellerine yerleştirilir ya da hastanemize getirilerek tedavilerine başlanır.

RÖNTGEN GÖNDER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Neredeyiz ?

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye