Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma; çeşitli nedenlerle renklenmiş olan gözenekli mine tabakasının beyazlatma jelleri yardımıyla bir dizi işlemle renklenme sorununun giderilmesidir. Diş beyazlatma işlemi, dişin yapısına göre renk açma oranı belirlenmesi ve kesinlikle bir hekim kontrolünde uygulanması gereken bir işlemdir.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Hekim kontrolü altında gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemi uygulanma şekline göre iki tipi bulunur. Ofis tipi denilen (Power Bleaching) beyazlatma işlemi, klinik ortamda yapılan yaklaşık 1 saatlik bir işlemdir. Reklenmiş dişin dış yüzeyine sürülen beyazlatıcı jeller, kullanılan özel bir ışıkla reaksiyona girerek dişin rengini açar. Hızlı ve etkili beyazlatma yönetimidir. Bu işlemde bir seansta 3 - 4 ton diş renginde açılma sağlanır.

Bir diğer yöntem ise ev tipi (Home Bleaching) beyazlatmadır. Beyazlatma süreci ofis tipi beyazlatmaya göre daha uzun sürmektir. Dişin yüzeyindeki renklenme durumuna bağlı olarak 5 ile 7 gün arası süren bir süreçtir. Ev tipi beyazlatma işlemi öncesi kişiye özel bir ağızlık yapılır. Hazırlanan ağızlığın içine konan beyazlatma jelleri, ağızlık yardımı ile günde 4 - 8 saatlik zaman dilimlerinde takılarak dişlere uygulanır.

Herkes diş beyazlatabilir mi?

Dişlerin beyazlatıcı ajanlar yardımıyla renginin açıldığı beyazlatma işlemi, herkesin yaptırabileceği güvenli bir işlemdir. Bu işlemin güvenilir kliniklerde bir hekim kontrolünde yaptırılması halinde dişlere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Beyazlatma işlemi yaptırmak isteyen kişilerin bir diş hekimi muayenesinden geçmeleri önemlidir. Muayene sonrası tespit edilen ilerlemiş çürüklerin ve diş eti problemlerinin beyazlatma işlemi öncesi tedavilerinin yapılması gerekir.  Büyüme ve gelişimi devam edenlere önerilmeyen beyazlatma işlemi, gebelere ve emziren annelere de dikkatli yapılmalıdır.

Diş beyazlatmanın yan etkileri nelerdir?

Yapılan beyazlatma işlemine bağlı olarak dişlerde geçici hassasiyetler oluşabilir. Bu hassasiyet problemlerini basit müdahalelerle ortadan kaldırmak mümkündür.

Hekim tarafından uygulanan diş beyazlatmanın dişlere herhangi bir zararı olmayan, güveli bir işlemdir. Diş beyazlatma işlemi, dişlerdeki renk bozukluğunu gidermek için dişlerin kesilmesini önleyerek hastaların kendi dişlerini daha uzun sürelerde kullanmalarına olanak sağlar.

Beyazlatmanın etkisi ne kadar sürer?

Hastanın elde dilen beyaz dişleri ne kadar süre ile kullanacağı; tedavi sırasında ve sonrasındaki alışkanlıklarıyla direkt olarak ilişkilidir. Diş beyazlatma tedavisinden sonra hastanın özellikle ilk birkaç gün süreyle sigara, puro, nargile, pipo gibi tütün ürünlerinden; en az iki hafta kadar da kahve, çay, şarap, salça, asitli-gıda boyası içeren içeceklerden ve yiyeceklerden uzak durması ya da mümkün olduğunca az tüketmesi gerekmektedir. İşlem sonrası tavsiye edilen sürenin geçilmesi ardından hasta, diş fırçalamaya özen göstermeli ve renklendirici maddelerin diş yüzeyine tutunmasını mümkün olduğunca engellemelidir.

Beyazlatmanın başarısı (yani ne derece beyazlayacağı) ise kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik renklenmeye sebep olan duruma direkt olarak bağlıdır. Hastada ileri derecede fluorozis, bazı kalıtsal hastalıklar ya da yine ileri derecede antibiyotik renklenmesi yoksa başarı şansı oldukça yüksek olacaktır. Ayrıca ileri yaşlarda da beyazlatma tedavisinin başarısı azalacaktır. Böyle durumlarda beyazlatma tedavileri tek başına yeterli olmayacak, ileri restoratif ve protetik tedavilere ihtiyaç duyulabilecektir. Ancak bu gibi durumlar rutinde oldukça az yer kaplamakta, hemen hemen her renklenme tipi beyazlatma tedavisi ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Yurtdışından gelmek isteyen hastalar için tedavi süreci nasıl ilerliyor?

Hastanemizde tedavilerini yaptırmak isteyen hastlarımız web sayfasındaki iletişim sekmesindeki (http://www.dentakademi.com.tr/iletisim) iletişim bilgileri üzerinden bizlerle iletişime geçerek randevu taleplerini bildirebilirler.

Randevu oluşturmak için bir başka yol ise online randevu almaktır. Web sayfamızda bulunan online randevu seçeneğine (http://www.dentakademi.com.tr/online-randevu) tıklayarak açılan forma kendi bilgilerini doldurabilir, yaptırmak istedikleri tedavi için hekim seçebilir, kendi takvimlerini oluşturabilirler.

Rontgen filmi ile konsültasyon…

Hastanemizde tedavilerini yaptırmak isteyen misafirlerimiz için bir sonraki aşama yakın zamanda çektirilen rontgen filmini WhatsApp yardımıyla +90 505 004 05 10 ya da +90 542 374 42 99 numaralı hatlarımızdan bize ulaştırmalarıdır.

Gönderilen rontgen filmi üzerinden uzman hekimlerimizce yapılan konsültasyon sonrası tedavi planlaması ve tedavi planlamanıza ait bütçe tarafınıza sunulur. Onayınız sonrası geliş tarihinize göre ilgili hekimlerde randevularınız oluşturulur.

Otel Anlaşmaları…

Eğer İstanbul’da kalacak bir yeriniz yoksa, talep etmeniz halinde kurumsal anlaşmamız olan otellerden indirimli konaklama imkanlarını sizler için sağlamaktayız.

Havaalanı Transferi…

Tedavisini hastanemizde yaptıracak hastalarımız kendi araçlarımızla havaalanından alınırlar. İstekleri doğrultusunda otellerine yerleştirilir ya da hastanemize getirilerek tedavilerine başlanır.

Yurtdışından gelmek isteyen hastalar için tedavi süreci nasıl ilerliyor?

Hastanemize gelip tedavinizi yaptırmak istiyorsanız bize web sayfamız, telefon santralimiz ve Whatsapp hesaplarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp üzerinden +90 505 004 05 10 ya da +90 542 374 42 99 numaralı hatlarımızı kullanarak yakın zamanda çekilen röntgen filminizi bize gönderebilirsiniz. Röntgen filmi üzerinden uzman hekimlerimiz tedavi planlamanızı oluşturur. Sizin için hazırladığımız tedavi planını kabul etmeniz durumunda size uygun olan tarihlere randevularınızı oluşturabilir, tedavinizi başlata biliriz.

 

Bir diğer yol ise web sayfamız üzerinden online başvuru formunu doldurarak tedavi isteğinizi bildirebilirsiniz (http://dentakademi.com.tr/online-randevu

 

Bir başka yol ise web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinde belirtilen e-mail ve telefon numaraları üzerinden bizlere ulaşabilir, tedavi talebinizi bildirebilirsiniz. (http://dentakademi.com.tr/iletisim)

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

Göndermiş olduğunuz rontgen filmi üzerinden uzman hekimlerimizce yapılan konsültasyon sonrası tedavi planlamanız oluşturulur. Tedavi planlamanıza ait bütçe tarafınıza sunulur. Onayınız sonrası geliş tarihinize göre ilgili hekimlerde randevularınız oluşturulur.

 

HOTEL KONAKLAMA

HOTEL KONAKLAMA

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hastaları, hastanemizin yakınında bulunan anlaşmalı otellerimizde indirimli fiyatlardan yararlanabilirler.
HAVAALANI TRANSFERİ

HAVAALANI TRANSFERİ

Tedavisini hastanemizde yaptıracak hastalarımız kendi araçlarımızla havaalanından alınırlar. İstekleri doğrultusunda otellerine yerleştirilir ya da hastanemize getirilerek tedavilerine başlanır.

RÖNTGEN GÖNDER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Neredeyiz ?

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye