İmplant

İmplant

Günümüzde dental implantlar titanyumdan üretilmektedir. Titanyum, vücutta herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmadan kemikle kaynaşabilme özelliğine ve çiğneme kuvvetlerine direnç gösterebilecek dayanıklılığa sahip bir materyaldir.

Dental implant nedir?

Dental implantlar, diş eksikliklerini gidermek üzere tasarlanmış titanyumdan yapılmış diş kökleridir. İmplant, titanyum vida, abutment ve protez olarak 3 parçadan oluşur. İmplantın titanyumdan yapılan ve diş kökü görevi üstlenen tarafı kemiğin içinde kalan kısmıdır. Protez dayanağı (Abutment) kemik içindeki titanyum köke vidalanan ve üstüne takılacak olan proteze destek oluşturur.

Kimlere implant uygulanabilir?

Tekli diş eksikliğinin tedavi seçenekleri implant ya da köprü tedavisidir. İmplant uygulanması halinde boşluğun yanındaki dişlere herhangi bir işlem yapılmadan tedavi sağlanabilir.

Çoklu diş eksikliğinin tedavi seçenekleri arasında implant, köprü ya da hareketli protezler bulunur. İmplant tedavisinin tercih edilmesi halinde kullanılacak implant sayısı kapatılacak boşluğun büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İmplant kullanımı ile komşu sağlam dişlere herhangi bir işlem yapılmadan ve protez kullanmadan çoklu diş eksikliği giderilmektedir.

Total dişsizlik, ağızda hiç dişin olmadığı durumdur.  Tedavi seçenekleri arasında implant tedavisi ya da total protez (damak) bulunmaktadır. Total dişsizlik hastalarında görüntüleme sonrası yerleri tespit edilen noktalara 4 ya da daha fazla sayıda implant yerleştirilerek sabit bir protez uygulanabilir. Bazı durumlarda ise 2 ya da 4 implanttan destek alınarak hareketli total protez uygulanabilir. İmplant destekli bu protezler her ne kadar hareketli olsa da total protez (damak) kullanımından daha rahattır.

Diş eksikliklerinde implant uygulaması diğer alternatif yöntemlere göre daha konforlu, estetik ve fonksiyonel bir tedavi sağlar.

İmplant uygulamasında All on Four ve Guide Tekniği…

Diş eksikliklerinde implant, diğer alternatif yöntemlere göre daha konforlu, estetik ve fonksiyonel bir tedavi yöntemidir. Hastanemizdeki 3 boyutlu  tomografi desteği ve ileri teknoloji ekipman, implant yapılması mümkün olmayan hastalara  da implant yapılmasını mümkün kılmaktadır.

İmplant uygulama tekniklerinden biri olan All On Four implant tekniği, hiç dişi olmayan ve çene arka kemiklerinde erime görülen hastalarda tomografi desteği ve dijital teknolojik programlar yardımıyla uygun  açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir prosedürdür.

Böylelikle implantların iyileşmesi için geçen sürede sabit geçici protezlerin sayesinde hem sosyal hayatınız etkilenmemiş olur hem de yeme içme fonksiyonlarınız devam eder. Aynı gün sabit geçici protezler yapabilme imkanı kliniğimizi bu konuda ayrıcalıklı kılmaktadır.

Kullanılan diğer bir teknik de Guide Tekniği’dir. Hastanın çene yapısının 3 boyutlu bilgisayarlı tomografi yardımıyla görüntülenmesinin ardından hastaya uygun bir model (Guide) geliştirilir. Bu rehber, hastaya uygulanacak implant noktalarının yerini tespit eder.

Guide tekniğinde model kullanılması, işlemin kesisiz ve dikişsiz olması yönünden avantajdır. Diş etinde kesi ve dikiş olmaması kanamanın az ve iyileşme sürecinin çok hızlı olmasını sağlar. Şişlik durumu hemen hemen hiç görülmez. Operasyon sırasında ve sonrasında ağrı oluşmaz.

Sedasyon ile Korkmadan, Acısız Tedavi…

Sedasyon, diş tedavileri esnasında ortaya çıkabilecek olan ağrı, endişe,korku ve mide bulantısını ortadan kaldırmak amacıyla merkezimizin ameliyathanesinde genel anestezi uzman ve teknisyenlerinin yapmış olduğu derin uyku olarak da adlandırılan işlemin adıdır.

Uyku durumda olan hasta, sedatif ilaçların etkisiyle, yapılan işlemin içeriğini, ağrıyı, hoşlanmadığı sesleri, tedavi sonrasında hatırlamaz. Bu durum, hastanın daha sonraki seanslarda diş tedavisine gelişini de kolaylaştırır. Dental fobiyi yok eder, ağrı algısını ortadan kaldırır.

Genel anestezi ile karıştırılmaması gereken sedasyon sadece sedatif gaz koklatılması ile yapıldığından genel anestezi risklerini taşımaz. İşlem sonrası hastanın kendine gelmesi çok çabuk olmaktadır.

Böylelikle, bedensel kontrolü olmayan özel hastalarımız ile dental fobi yaşayan, öğürme refleksi kuvvetli olan her yaştaki hastalarımıza sedasyon uygulaması ile konforlu bir tedavi süreci sunuyoruz.

İmplant uygulama süreci nasıl gerçekleşiyor?

İmplant tedavisi için gelen hastalarımız görüntüleme sonrası oral diagnoz kliniğinde son bir kontrolden geçerler. İlk aşamada rontgen filmi ile yapılan planlamanın kontrol mekanizmasıdır.

Yapılan kontrol sonrası çene cerrahi kliniğinde implantlarınız yerleştirilmek üzere tedaviniz başlar. İşlem sonrası uygulanan implantın doku ve kemik uyuşması için en az 3 ay beklenmesi gerekir. Eğer implant uygulanacak hastada kemik erimesi varsa ve sinüs lifting uygulaması yapılmışsa bekleme süreci 6 aya kadar da uzayabilmektedir. Ancak hastanın talep etmesi durumunda sabit geçici protezler 48 saat içinde hazırlanarak hastaya takılır ve hastanın iyileşme sürecinde dişsiz kalmasının önüne geçilerek günlük yaşam kalitesi korunur.

Hastanın planlanan iyileşme sürecine göre yeni randevuları oluşturularak, o tarihlerde hastanede hazır olunması istenir.

Planlanan tarihte gelen hastanın sürekli kullanacağı sabit protezleri için ölçüsü alınır.  2 gün içinde hazırlanan sabit protezler hastaya takılarak mutlu biri olarak ülkesine gönderilir

Yurtdışından gelmek isteyen hastalar için tedavi süreci nasıl ilerliyor?

Hastanemize gelip tedavinizi yaptırmak istiyorsanız bize web sayfamız, telefon santralimiz ve Whatsapp hesaplarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp üzerinden +90 505 004 05 10 ya da +90 542 374 42 99 numaralı hatlarımızı kullanarak yakın zamanda çekilen röntgen filminizi bize gönderebilirsiniz. Röntgen filmi üzerinden uzman hekimlerimiz tedavi planlamanızı oluşturur. Sizin için hazırladığımız tedavi planını kabul etmeniz durumunda size uygun olan tarihlere randevularınızı oluşturabilir, tedavinizi başlata biliriz.

 

Bir diğer yol ise web sayfamız üzerinden online başvuru formunu doldurarak tedavi isteğinizi bildirebilirsiniz (http://dentakademi.com.tr/online-randevu

 

Bir başka yol ise web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinde belirtilen e-mail ve telefon numaraları üzerinden bizlere ulaşabilir, tedavi talebinizi bildirebilirsiniz. (http://dentakademi.com.tr/iletisim)

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

Göndermiş olduğunuz rontgen filmi üzerinden uzman hekimlerimizce yapılan konsültasyon sonrası tedavi planlamanız oluşturulur. Tedavi planlamanıza ait bütçe tarafınıza sunulur. Onayınız sonrası geliş tarihinize göre ilgili hekimlerde randevularınız oluşturulur.

 

HOTEL KONAKLAMA

HOTEL KONAKLAMA

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hastaları, hastanemizin yakınında bulunan anlaşmalı otellerimizde indirimli fiyatlardan yararlanabilirler.
HAVAALANI TRANSFERİ

HAVAALANI TRANSFERİ

Tedavisini hastanemizde yaptıracak hastalarımız kendi araçlarımızla havaalanından alınırlar. İstekleri doğrultusunda otellerine yerleştirilir ya da hastanemize getirilerek tedavilerine başlanır.

RÖNTGEN GÖNDER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Neredeyiz ?

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye