İmplant Üstü Protezler

İmplant Üstü Protezler

İmplant uygulaması ile diş eksikliği giderilen hastalarda kullanılan protezlere implant üstü protezler denilmektedir.

İmplant üstü protez nedir?

İmplantlar, az diş eksikliği tedavi yöntemi olan sabit köprü protez tedavisinde diş boşluğuna komşu sağlam dişleri kesme gibi mecburi uygulamaları ortadan kaldırıp yalnızca boşluktaki alana uygulanabilmesi ve hastanın sağlam diş bütünlüğünü koruması avantajları nedeniyle yüzyılın tedavisi olmuştur.

İmplantın aslında titanyumdan yapılmış bir diş kökü olması, üstüne oturtulacak bir protez ihtiyacını beraberinde getirir. Bu nedenle implant uygulaması ile diş eksikliği giderilen hastalarda kullanılan protezlere implant üstü protezler denilmektedir.

İmplant üstü protez çeşitleri nelerdir?

Tek diş eksikliğinden tüm ağız dişsizliğine kadar birçok hastada kullanılır. İmplant üstü protezler, sabit ve hareketli olmak üzere iki ayrı şekilde yapılabilmektedir.

İmplant üstü sabit protezler…

Eksik diş sayısı ve yerine göre dizayn edilen (tek bir diş ile tam çene arasında, değişebilen sayıda yapılabilen) ve yapıştırılarak sabit halde kullanılan protezlerdir. Bu protezler, dişler üzerine yapılan sabit protezler gibi metal seramik veya zirkonyum seramikten yapılabilmektedir.

İmplant üstü hareketli protezler…

İmplant üstü hareketli protezler ise tam dişsizlikte yerleştirilen implantlar üzerine yapılan, hasta tarafından takıp çıkartılabilen protezlerdir. Özellikle tam protez kullanan hastalarda aşırı kemik erimesi sonucu alt protezler yerinden çıkabilir. Dilin ve yanakların da etkisi düşünülürse, konuşma anında bile rahatsızlık verebilir.

Bu durumda alt çeneye uygulanan implantlar üzerine alt protezin bağlanarak sabitlenmesi, hastanın yaşadığı rahatsızlığı ortadan kaldıran ve hastaya konfor kazandıran bir çözümdür. 

Bu tip protezler için tam protezlerde tercih edilen materyaller kullanılır. Protezlerin ağız içindeki implantlarla olan bağlantılarında ise ihtiyaca göre farklı tip bağlayıcılar kullanılabilir.

İmplantüstü hareketli protezlerin avantajları nelerdir?

İmplantüstü hareketli protezler, birçok hasta için kurtarıcı olmaktadır. Tam protezlere alışmakta zorlanan hastalarda, protezi çok hareket eden ve damakları yara ederek rahatsızlık veren hastalarda, protezin hareketinin ortadan kaldırılması hastalara güven ve rahatlık vermektedir. 

 Kaç günde tamamlanır?

2 haftalık bir süreçte implant üstü protezleriniz hazırlanarak  hastanın kullanımına sunulur.

 

 

Yurtdışından gelmek isteyen hastalar için tedavi süreci nasıl ilerliyor?

Hastanemize gelip tedavinizi yaptırmak istiyorsanız bize web sayfamız, telefon santralimiz ve Whatsapp hesaplarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp üzerinden +90 505 004 05 10 ya da +90 542 374 42 99 numaralı hatlarımızı kullanarak yakın zamanda çekilen röntgen filminizi bize gönderebilirsiniz. Röntgen filmi üzerinden uzman hekimlerimiz tedavi planlamanızı oluşturur. Sizin için hazırladığımız tedavi planını kabul etmeniz durumunda size uygun olan tarihlere randevularınızı oluşturabilir, tedavinizi başlata biliriz.

 

Bir diğer yol ise web sayfamız üzerinden online başvuru formunu doldurarak tedavi isteğinizi bildirebilirsiniz (http://dentakademi.com.tr/online-randevu

 

Bir başka yol ise web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinde belirtilen e-mail ve telefon numaraları üzerinden bizlere ulaşabilir, tedavi talebinizi bildirebilirsiniz. (http://dentakademi.com.tr/iletisim)

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

Göndermiş olduğunuz rontgen filmi üzerinden uzman hekimlerimizce yapılan konsültasyon sonrası tedavi planlamanız oluşturulur. Tedavi planlamanıza ait bütçe tarafınıza sunulur. Onayınız sonrası geliş tarihinize göre ilgili hekimlerde randevularınız oluşturulur.

 

HOTEL KONAKLAMA

HOTEL KONAKLAMA

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hastaları, hastanemizin yakınında bulunan anlaşmalı otellerimizde indirimli fiyatlardan yararlanabilirler.
HAVAALANI TRANSFERİ

HAVAALANI TRANSFERİ

Tedavisini hastanemizde yaptıracak hastalarımız kendi araçlarımızla havaalanından alınırlar. İstekleri doğrultusunda otellerine yerleştirilir ya da hastanemize getirilerek tedavilerine başlanır.

RÖNTGEN GÖNDER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Neredeyiz ?

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye