Kaplamalar

Kaplamalar

Büyük çürükler, kırıklar gibi aşırı madde kaybı olan dişlerde diş bütünlüğünü korumak amacı ile yapılan kaplamalardır.

Kuron (Kaplama) nedir?

Dişlerdeki renk bozuklukları, dişler arası boşlukların kapatılması, diş kavsinin dışında kalan dişlerin hizalanması ya da kendi dişlerinin görünümünden memnun olmayan hastaların tedavisinde kullanılan çözüm yollarından biridir. Kuron kaplama, bir miktar küçültülen dişlerin üzerine yerleştirilerek yapılır.

Kaplama çeşitleri nelerdir?

Bu tedaviler ağızda bulundukları yere, estetik ihtiyaca ve hastaların tercihlerine göre:

  • Metal destekli porselen kuronlar,
  • Zirkonyum destekli porselen kuronlar,
  • Tam seramik kuronlar,
  • Tam seramik veya kompozit lamina veneer kuronlar olarak yapılabilmektedir.

Metal destekli porselen kaplamalar

Metal destekli porselen kaplamaların iç kısmı metaldir. Metal, diş formuna sokulur ve üzeri porselen ile kaplanır. Estetik açıdan yüksek kalitedeki ürünler olsa da ışık geçirgenlikleri açısından doğallık sorunu yaşatabilmektedir.

Zirkonyum destekli kaplamalar

Zirkonyum destekli kaplamalar, doğal dişe en yakın ışık geçirgenliği olan estetik kaplama uygulamasıdır. Zirkonyum kaplama, alerji riskini ortadan kaldıran, diş eti ile daha sağlıklı bir uyum oluşturan ayrıca ışık geçirgenlikleri metal seramik kaplamalardan çok daha fazla olan estetik çözümdür. Zirkonyum renginin beyaz olması zirkonyum destekli porselen kaplamalarda metal destekli kaplamalar gibi ışık geçirgenliği sorunu oluşturmaz.

Tam seramik kaplamalar

Tam seramik kaplamalar, özellikle ön dişlerde estetik amaçlı kullanılan en başarılı kaplamalardır, doğal dişlerden ayrılmaları neredeyse imkansızdır. Işık geçirgenlikleri, metal ya da zirkonyum gibi bir opak altyapı içermediğinden oldukça fazladır. Bu tip kaplamaların kalınlıkları daha az olduğundan, diş yüzeyinden kaldırılan madde miktarı da azalmaktadır.

Seramik veya kompozit lamina kuronlar

Seramik veya kompozit lamina kuronlar dişlerin yalnızca görünen ön yüzeylerinden, normal diş kesimi kadar çok küçültme olmaksızın bir miktar aşındırma yapılarak uygulanan en fazla 0.3 - 0.7 mm kalınlıkta estetik uygulamalardır. Kompozit laminalar hasta koltukta iken tek seansta yapılabilir ancak seramik laminalar diğer bütün kaplamalar gibi ofiste teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır.,

Seramik laminalar estetik olarak tamamen porselenden yapıldıkları için, kompozite oranla estetik olarak daha başarılı kaplamalardır.

Kaç günde tamamlanır?

Kaplanacak diş sayısına göre değişiklik gösteren bir işlem olsa da 7 ile 10 gün arasında kaplama işlemi tamamlanır.

 

 

 

 

 

 

Yurtdışından gelmek isteyen hastalar için tedavi süreci nasıl ilerliyor?

Hastanemize gelip tedavinizi yaptırmak istiyorsanız bize web sayfamız, telefon santralimiz ve Whatsapp hesaplarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp üzerinden +90 505 004 05 10 ya da +90 542 374 42 99 numaralı hatlarımızı kullanarak yakın zamanda çekilen röntgen filminizi bize gönderebilirsiniz. Röntgen filmi üzerinden uzman hekimlerimiz tedavi planlamanızı oluşturur. Sizin için hazırladığımız tedavi planını kabul etmeniz durumunda size uygun olan tarihlere randevularınızı oluşturabilir, tedavinizi başlata biliriz.

 

Bir diğer yol ise web sayfamız üzerinden online başvuru formunu doldurarak tedavi isteğinizi bildirebilirsiniz (http://dentakademi.com.tr/online-randevu

 

Bir başka yol ise web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinde belirtilen e-mail ve telefon numaraları üzerinden bizlere ulaşabilir, tedavi talebinizi bildirebilirsiniz. (http://dentakademi.com.tr/iletisim)

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

Göndermiş olduğunuz rontgen filmi üzerinden uzman hekimlerimizce yapılan konsültasyon sonrası tedavi planlamanız oluşturulur. Tedavi planlamanıza ait bütçe tarafınıza sunulur. Onayınız sonrası geliş tarihinize göre ilgili hekimlerde randevularınız oluşturulur.

 

HOTEL KONAKLAMA

HOTEL KONAKLAMA

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hastaları, hastanemizin yakınında bulunan anlaşmalı otellerimizde indirimli fiyatlardan yararlanabilirler.
HAVAALANI TRANSFERİ

HAVAALANI TRANSFERİ

Tedavisini hastanemizde yaptıracak hastalarımız kendi araçlarımızla havaalanından alınırlar. İstekleri doğrultusunda otellerine yerleştirilir ya da hastanemize getirilerek tedavilerine başlanır.

RÖNTGEN GÖNDER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Neredeyiz ?

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye