130.000 klinik arasında 10. sıradayız... 

GCR, 5’lik değerlendirme sistemi üzerinden Dentakademi Ağız ve Diş Sağılğı Merkezi’nin rating notunu 4,55 olarak açıkladı. GCR, Dentakademi’yi global listede yer alan 126.000 diş kliniği içinde 10., Türkiye'de 1nci sıraya yerleştirdi. (https://gcr.org/c/dentakademi-oral-and-dental-healthcare-center-istanbul)

Neden Dentakademi

NEDEN DENTAKADEMİ ?

İstanbul’un Anadolu Yakasında Maltepe İlçesi’nde bulunan Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’na yakın bir konumda olması İstanbul’a yabancı olan hastalarımıza havaalanı transferleri ve konaklama imkanı sunmaktadır.

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 2013 yılından bu yana diş tedavilerini yaptırmak üzere çeşitli ülkelerden gelen hastalarına evlerini aratmayacak konforu ve kendi ülkelerine göre çok daha  ekonomik tedavi hizmetleri sunar.

Ekonomik ve kaliteli tedavi imkanı

Dentakademi’ye  röntgeninizi göndermeniz ya da kliniğimize gelmeniz ardından yapılacak ön muayeneniz sonrası sizin için bir tedavi planlaması hazırlanır. Kliğinimizde size sunulan tedavi planlamasının içeriği ne olursa olsun, tedavinizi çok daha yüksek kalitede ve çok daha ekonomik koşullarda  Dentakademi‘de gerçekleşeceğinden emin olabilirsiniz.

Bizler sizin için her şeyi düşündük…

Sizler için her şeyin en iyisini istiyoruz. Havaalanı transferleri ve anlaşmalı otellerimizde konaklama imkanları sağlayarak sizler için sorunları ortadan kaldırıyoruz.

İstanbul‘a tedavi amaçlı gelmiş olsanız bile aynı zamanda İstanbul size kültürün ve eğlencenin kapılarını sonuna kadar açar. İstanbul diş tedaviniz ile birlikte size tatili de beraberinde sunar.

Tedavinizin olmadığı günlerde sizler için hazırladığımız alternatif günlük İstanbul turları ile gönlünüzce gezmenizi, dinlenmenizi ve eğlenmenizi istiyoruz.

Multidisipliner Tedavi Süreci…

Türkiye’nin İlk ve En Kapsamlı A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olma özelliği taşıyan, ISO 9001:2008 kalite belgesi sahibi olan Dentakademi; alanlarında bilgi ve tecrübesi yüksek uzman hekim kadrosu ile multidisipliner tedavi yöntemini uygular. Oral diagnos aşamasında detaylı ön muayenesi yapılan hastanın sorunları tespit edilir. Tespit edilen sorunlara göre hasta bir sıra doğrultusunda sorunun uzman doktoruna tedavi olur.

İmplantta Yüksek Başarı…

Dentakademi, teknoloji ürünü panaromik, sefalometrik ve 3D volümetrik tomografi ile implant uygulamasında %100’e yakın başarısı bulunmaktadır. CE belgeli ITI  Straumann SL Active, AB ve NOBEL marka implantlar ile hastalarına ömür boyu kullanım garantisi verir.

Sedasyon ile Korkmadan, Acısız Tedavi…

Sedasyon, diş tedavileri esnasında ortaya çıkabilecek olan ağrı, endişe,korku ve mide bulantısını ortadan kaldırmak amacıyla merkezimizin ameliyathanesinde genel anestezi uzman ve teknisyenlerinin yapmış olduğu derin uyku olarak da adlandırılan işlemin adıdır.

Uyku durumda olan hasta, sedatif ilaçların etkisiyle, yapılan işlemin içeriğini, ağrıyı, hoşlanmadığı sesleri, tedavi sonrasında hatırlamaz. Bu durum, hastanın daha sonraki seanslarda diş tedavisine gelişini de kolaylaştırır. Dental fobiyi yok eder, ağrı algısını ortadan kaldırır.

Genel anestezi ile karıştırılmaması gereken sedasyon sadece sedatif gaz koklatılması ile yapıldığından genel anestezi risklerini taşımaz. İşlem sonrası hastanın kendine gelmesi çok çabuk olmaktadır.

Böylelikle, bedensel kontrolü olmayan özel hastalarımız ile dental fobi yaşayan, öğürme refleksi kuvvetli olan her yaştaki hastalarımıza sedasyon uygulaması ile konforlu bir tedavi süreci sunuyoruz.

Ortodonti tedavisinde estetik uygulamalar…

Çene üzerinde diş eğriliğini düzeltmek için kullanılan diş telleri birçok hasta için estetik kaygı oluşturur. Günlük yaşamda özellikle hizmet sektörü (banka, halkla ilişkiler ve medya ) çalışanlarının kabusu olur.

Estetik kaygı nedeniyle tedavilerini yarıda bırakan hastaların şikayetlerinden yola çıkarak şeffaf tel ve plaklarla çözüm sunuyoruz.  

Tam Steril Ameliyathane ve Klinikler…

A tipi diş hastanemizin içerisinde tam donanımlı 1 ameliyathane, 1 genel anestezi ünitesi, 1 sedasyon ünitesi, 2’si çene cerrahi kliniği olmak üzere toplam 14 kliniği bulunmaktadır.

Kliniklerimiz streil ortamdır. Ameliyathane koşulları Hepa filtre sistemi ile desteklenmektedir. Hepa filtre özelliği gereği, ortama herhangi bir partikül vermeksizin havayı filtre eder. Böylelikle açık yaranın enfenkte olmasını ve cerrahi işlem sonrası komplikasyon oluşumunu engeller. 

Çocuk Hastalar İçin Özel Kat…

Dental Fobinin temelinde yaşanmış kötü tecrübeler yattığı bilinmektedir. Bu nedenle hastanemizde çocuk diş hekimliği için özel bir kat oluşturduk. İçinde oyun alanın olduğu, duvarların özel olarak kaplandığı, klinik kapılarında çizgi kahramanların olduğu bir konsept oluşturduk.

Alanlarında uzmanlaşmış Pedodontislerimiz tarafından muayene edilen küçük hastalarımızı elimizden geldiğince ev ortamlarında hissetmeleri için çaba göstermekteyiz.

Engelli hastaların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış özel fiziki koşullar…

1500 m2’lik kullanım alanına sahip hastanemizin fiziki koşulları yaşlı ve engelli hastalarımız düşünülerek planmıştır. Tekerlikli arabalar için tırmanma rampaları, katlarda asansörleri ve engelli hastalarımız için ayrı dizayn edilmiş tuvaletleri ile temel ihtiyaçlarını zorlanmadan gidermeleri, maksimumda rahat etmeleri hedeflenmiştir.

Kapıları sizler için ardına kadar açık olan Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemize yapacağınız ziyaret sırasında saydıklarımızdan çok daha fazlasını yaşayacağınıza eminiz. Kullandığımız CE sertifikalı, bio uyumlu materyallerimizle ve alanlarında uzman olan hekimlerimizin hünerli ellerinde güvendesiniz.

Sanatın diş hekimliği ile buluştuğu nokta olan Dentakademi‘ye gelip tedavinizi başlatmak için yapmanız gereken tek şey iletişim adreslerimiz üzerinden bize ulaşmak

Sizleri bekliyoruz...

Hakkımızda

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 2013 yılından bu yana diş tedavilerini yaptırmak üzere çeşitli ülkelerden gelen hastalarına evlerini aratmayacak konforu ve kendi ülkelerine göre çok daha  ekonomik tedavi hizmetleri sunar.

Tam donanımlı A tipi sertifikalı diş hastanemizde diş hekimliğinin tüm dallarında hizmet verilmekte ve hastalarımız tedavi edilmektedir.

TÜRKİYE'DE DİŞ SAĞLIĞI TURİZMİ

Türkiye'de Diş Sağlığı Turizmi
Türkiye’nin ekonomi başkenti olan İstanbul, sağlık turizmi alanında da lider şehirdir. Uzman hekimleri ve teknoloji kullanan hastaneleri ile diş ve tıp uzmanlığı içine giren tüm alanlarda yurtdışından gelen hastalarına hizmet verir.

Türkiye’nin ekonomi başkenti olan İstanbul, sağlık turizmi alanında da lider şehirdir. Uzman hekimleri ve teknoloji kullanan hastaneleri ile diş ve tıp uzmanlığı içine giren tüm alanlarda yurtdışından gelen hastalarına hizmet verir.

Kalabalık bir şehir olması sağlık kuruluşları için vaka çeşitliliğini artırması, hekimlerin bilgi ve tecrübelerinin yüksek olmasını sağlamaktadır. Tecrübelerini teknolojilk alt yapı ile birleştiren hekimler, özellikle diş tedavisi için gittikleri Macar, Polonyalı, Çek, Romen ve Bulgar hekimlerle kıyaslandıklarında yıldızlaşırlar.

Satın aldığınız kaliteli tedavinin bütçesinin kendi ülkenizde alacağınız tedaviden çok daha ucuz olması ise tercih nedenlerinden en önemli olanlarındandır.

Yurtdışından gelmek isteyen hastalar için tedavi süreci nasıl ilerliyor?

Hastanemize gelip tedavinizi yaptırmak istiyorsanız bize web sayfamız, telefon santralimiz ve Whatsapp hesaplarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp üzerinden +90 505 004 05 10 ya da +90 542 374 42 99 numaralı hatlarımızı kullanarak yakın zamanda çekilen röntgen filminizi bize gönderebilirsiniz. Röntgen filmi üzerinden uzman hekimlerimiz tedavi planlamanızı oluşturur. Sizin için hazırladığımız tedavi planını kabul etmeniz durumunda size uygun olan tarihlere randevularınızı oluşturabilir, tedavinizi başlata biliriz.

 

Bir diğer yol ise web sayfamız üzerinden online başvuru formunu doldurarak tedavi isteğinizi bildirebilirsiniz (http://dentakademi.com.tr/online-randevu

 

Bir başka yol ise web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinde belirtilen e-mail ve telefon numaraları üzerinden bizlere ulaşabilir, tedavi talebinizi bildirebilirsiniz. (http://dentakademi.com.tr/iletisim)

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

RÖNTGEN FİLMİ İLE KONSÜLTASYON-

Göndermiş olduğunuz rontgen filmi üzerinden uzman hekimlerimizce yapılan konsültasyon sonrası tedavi planlamanız oluşturulur. Tedavi planlamanıza ait bütçe tarafınıza sunulur. Onayınız sonrası geliş tarihinize göre ilgili hekimlerde randevularınız oluşturulur.

 

HOTEL KONAKLAMA

HOTEL KONAKLAMA

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hastaları, hastanemizin yakınında bulunan anlaşmalı otellerimizde indirimli fiyatlardan yararlanabilirler.
HAVAALANI TRANSFERİ

HAVAALANI TRANSFERİ

Tedavisini hastanemizde yaptıracak hastalarımız kendi araçlarımızla havaalanından alınırlar. İstekleri doğrultusunda otellerine yerleştirilir ya da hastanemize getirilerek tedavilerine başlanır.

RÖNTGEN GÖNDER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Neredeyiz ?

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye